Úvod » BOURBON » MARKER´S MARK - 0,7L 45%


        

MARKER´S MARK - 0,7L 45%

img

 

Číslo produktu: 0387
naše cena bez DPH: 429,75 Kč
naše cena s DPH (21 %):
520,00 Kč

Jedná se o působivou lihovinu , která zasáhne vaše chuťové buňky s přesností pistole Jesse Jamese. Jednoduše řečeno, velkolepá whisky , jíž je na světě málo, ale to málo stojí za to.

  • Barva : světle zlatavá.
  • Vůně : bohatá, lahodná; květiny, exotické ovoce, med, dub a koření.
  • Chuť : lehká, elegantní; výrazná nasládlost, oříšková, čokoládová dochuť.
  • Výrobce : Allied - Domecq ; Země původu : USA

Už od svých počátků ve 40. letech 20. století se rodina Samuelsových - majitelů a vynálezců Maker´s Mark - snažila produkovat bourbon, který je měkčí, ušlechtilejší a lahodnější než tradiční kentucký bourbon. Bill Samuels sr. byl tak oddaný svému cílí, že v roce 1943 spálil recept na whisky, jenž byl v jeho rodině 170 let, aby mohl začít znovu s něčím lepším. Kombinací kukuřice a ječmene s ozimou pšenicí místo se žitem a ruční výrobou whisky s využitím tradičních metod, i když trvají déle nebo jsou nákladnější, produkuje tato malá palírna ( nejmenší v USA ) vyhraněnou, elegantní a vytříbenou paletu whisky přesně tak, jak měl Samuels v úmyslu.

Základní Red Wax Seal ( červená vosková pečeť, etiketa vyvedená černými písmeny ) má 45% objem alkoholu a je to zcela nedostižný bourbon oplývající měkkostí a komplexností, zvláště pak oříškovou sladkostí.